Nadwozia do przewozu napojów są od 7 lat kolejnym kierunkiem rozwoju produkcji nadwozi specjalistycznych w IGLOOCAR. Na bazie potrzeb transportu browarniczego oraz nowych tendencji w tym specjalistycznym transporcie w Europie firma produkuje różnego typu nadwozia do przewozu oraz dystrybucji piwa i napojów, stosując indywidualne rozwiązania na potrzeby poszczególnych odbiorców. IGLOOCAR proponuje trzy rodzaje nadwozi do przewozu i dystrybucji napojów:

1. Nadwozia izotermiczne z tylnym załadunkiem - wykonywane z warstwowych ścian termoizolacyjnych, zapewniają zachowanie stabilnej temperatury wewnątrz nadwozia. Montowane na wszystkich typach podwozi samochodów, przyczep i naczep, służą zarówno do dalekich przewozów, jak i dystrybucji, Wyposażone są w dwuskrzydłowe drzwi tylne oraz opcjonalnie, dowolnie umiejscowione na ścianie prawej lub lewej, drzwi boczne. Przystosowane są przede wszystkim do przewozów i dystrybucji napojów w systemach załadunku i rozładunku tylnego (palet z towarem) z ramp załadowczych. Odpowiednio skonstruowana i wzmocniona podłoga pozwala na poruszanie się po niej wózków załadowczych. Dodatkowe drzwi boczne pomocne są przy dystrybucyjnym charakterze transportu. Nadwozia mogą być wyposażone w tylne burty samozaładowcze, umożliwiające załadunek i rozładunek towaru z poziomu zerowego. Ponadto nadwozia przystosowane są montażu urządzeń grzewczych i chłodniczych.

2. Nadwozia z bocznymi segmentami drzwi - nadwozia zaprojektowane specjalnie na potrzeby transportu piwa i napojów, wykonywane w wersji izotermicznej, montowane są przede wszystkim na podwoziach naczep. Przeznaczone do przewozu dużych ładunków paletowych (26 palet ISO) od producenta do centrów dystrybucyjnych. Wyposażone w segmenty drzwi bocznych na ścianie lewej (lub prawej) pozwalają na szybki załadunek i rozładunek napojów, z poziomu zerowego, wózkami widłowymi. Otwierana segmentami ściana boczna, ułatwia dostęp do całego asortymentu przewożonego towaru. Nadwozia wyposażone są ponadto w drzwi tylne dwuskrzydłowe, pozwalające dodatkowo na przeładunek palet z ramp załadowczych. W nadwoziach można opcjonalnie zamontować agregaty grzewcze lub chłodnicze.

3. Nadwozia klapowe z bocznym załadunkiem - specjalistyczne nadwozia z bocznym załadunkiem i rozładunkiem, przeznaczone zarówno do dalekich przewozów, jak i dystrybucji napojów. Izotermiczne elementy nadwozi zabezpieczają napoje przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi. Nadwozia wyposażone są w otwierane, dzielone poziomo ściany boczne (klapy boczne), tak, że przy opuszczaniu klapy dolnej, automatycznie otwiera się za pomocą niezawodnego mechanizmu linkowo - dźwigniowego, klapa górna wysuwając się na dach. Nadwozia mogą być wyposażone w otwierane obie ściany boczne lub jedną, dowolnie wybraną. Ponadto nadwozia wyposażone są w drzwi tylne. Te specjalistyczne nadwozia do przewozu napojów, ze względu na możliwości uniwersalnego załadunku i rozładunku, są montowane na wszystkich typach podwozi, począwszy od samochodów dystrybucyjnych po duże zestawy drogowe i naczepy, wykorzystywane we wszystkich organizacjach i systemach transportu napojów. Tak zaprojektowane nadwozia umożliwiają maksymalne ograniczenie czasów załadunku i rozładunku, szybki i łatwy dostęp do całego przewożonego asortymentu napojów, optymalne warunki transportu, wygodną i prostą obsługę.

   
 
 

 

  tel. +48 14 677 93 30,
gsm +48 608 608 200,
fax +48 14 677 61 50
dzial.handlowy@igloocar.pl
  tel. +48 14 677 97 79,
gsm +48 608 608 208
fax +48 14 677 61 50
serwis@igloocar.pl
 

 

  HOMESERWISKOMISFIRMAPRODUKCJAISO 9001KONTAKT
 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone IGLOOCAR 2004

      

Opracowanie i promocja 1999-2004 Promnet